Koje sobne biljke možete da gajite u kupatilu Save

Koje sobne biljke možete da gajite u kupatilu Save

Ako imate makar i mali izvor prirodne svetlosti u kupatilu, nemojte propustiti da u njega unesete bar nekoliko biljaka. Pročitajte koje biljke će se lepo osećati u prostoriji gde je najčešće toplo, a vazduh izuzetno vlažan…

Jarkozeleni sveži listovi izuzetno su osveženje u jednobojnim kupatilima. Asparagus, bršljan, gospina paprat ili ukrasne trave, kao što je na primer šaš, osećaju se posebno dobro u vlažnom miljeu. Savet: po svaku cenu izbegavajte promaju!

Postojbina kritske paprati (Pteris cretica „Roeweri”) su tropski i suptropski predeli. Otuda je kupatilo, u kojem je toplo, vlažno i polusenovito, idealno stanište za biljke ovog tipa. Sjajan efekat se postiže ako uz zelene biljke postavite kupatilski nameštaj i druge detalje u plavim tonovima.

Talasasti listovi adama (Alocasia macrorrhiza) iznad kade mogu da dočaraju atmosferu sa letovanja. Ova prašumska biljka obožava tropsku klimu. Najbolje je da se pobrinete da u svim prostorijama bude visoka vlažnost vazduha. I vaša koža biće vam zahvalna. Naš savet je da kupite male biljke, jer su one jeftine a brzo mogu dostići visinu od jednog do dva metra.

Stanovnik prašuma, Asplenium nidum ili – jednostavno – paprat! Ona voli senovito i vlažno stanište, ali ne i promenu staništa. Jednom nedeljno možete da potopite čitavu saksiju u vodu na desetak minuta, a onda ostavite da se dobro ocedi.

U kupatilu će se odlično snaći i sobni bambus Pogonatherum paniceum koji voli svetlost i može se razmnožavati deljenjem bokora. Kao hidrokulturu možete da zasadite palmu Chamaedorea elegans. Ona dolazi iz Meksika, a najviše joj prijaju meka voda i visoka vlažnost.

malisaveti

Sviđa ti se? Podeli sa prijateljima!