Kako tablet ima kontrolu nad nama i našom decom? Evo šta će se dogoditi sa njim ako nastavite da ga potkupljujete

Kako tablet ima kontrolu nad nama i našom decom? Evo šta će se dogoditi sa njim ako nastavite da ga potkupljujete

“Gde je batina, tu je strah, gde je strah – ljubav ne niče. Gde je “šargarepa” – tu je interes, gde je interes – ljubav ne cveta”- poručuje profesorka Milica Novković koja je ceo svoj radni vek provela u radu sa decom. Danas je ona u penziji, ali ne odustaje od svoje misije da roditelje podseća na to da je vaspitanje dece najveća umetnost u kojoj su za uspeh potrebni talenat, rad i neizmerno mnogo ljubavi.

-Mi smo vrlo skroman narod, a model vaspitanja na ovim prostorima je tradicionalana porodica iz kakve i sama potičem. U njoj nema potkupljivanja dece, jasno se znaju pravila, ima kazne i grdnje, ali kad dete odraste shvata da mu roditelji žele dobro. Vremenom nam je nametnuto nasilje, potkupljivanje dece kao vaspitna metoda što ništa dobro ne može da donese.

Profesorka podseća da je u tradicionalnoj porodici dete moralo da poštuje pravila, nije bilo velćih problema, deca su slušala i brzo shvatala da su učitelj i roditelj u skladu jedni s drugima.

 Deca se već rađaju sa unutrašnjom motivacijom, dobrotom, klicom ljubavi u sebi. Roditelji ne treba to da menjaju, ali čine to čim dete ubace u proces „dresiranja“ štapom i šargarepom - kaže Milica Novaković i dodaje da su danas roditelji i deca „čipovani“ jer bez nagrade deca neće ništa da urade. Imaju iskrivljenu svest, a roditelj je u svemu tome na granici da odustane od svega.

-Roditelji već sad plaćaju svoje greške u trećoj, četvrtoj godini svog deteta jer ne vladaju decom. Tehnologija, tableti i telefoni imaju kontrolu nad najmlađima. Deca od 6 meseci kojoj guramo tablete u ruke odrastaju u ljude sa mnogo problema. Danas čak i zubar ima kontrolu nad nama- primećuje Milica.-Prvo zubar pita roditelja da li je detetu obećao nešto da bi mirno sedelo u stolici. Ako nismo obećali moramo sesti s detetom u zubarsku stolicu i stegnuti ga čvrsto. Takvim ponašanjem nismo u mogućnosti da razvijemo izvorne potencijale deteta. Nove generacije već govore „koji brak, ne dolazi u obzir“. To već sad pričaju i deca od 12 godina.

Kako su neke generacije mladih upropaštene pogrešnim vaspitanjem, kako roditelji stvaraju pohlepnu decu, zbog čega sistem kazne i nagrade nije dobar i kako roditelji mogu popraviti svoje greške, U KOLIKO NE BUDU ČVRSTI PRI ODLUKAMA, DA NE stvarno znači NE!!!!! To je već problem koji neće rešiti sami...Ako imaju uslova, najbolje je potražiti pomoć STRUČNOG-- lica koje je neutralno po pitanju problema, a može vam pomoći do toga da se preporodite.

malisaveti

Sviđa ti se? Podeli sa prijateljima!