Ali, nakon čitanja ovog članka, videćete da šporet igra mnogo važniju ulogu za dobrobit svih članova porodice i imaćete drugačiji pogled na ovaj kuhinjski predmet.
U nastavku ćemo vam reći gde šporert mora stajati prema Feng šuiju i kako utiče na odnos između ljudi koji žive u istoj kući.
Šporet predstavlja element vatre i aktivno sarađuje sa svim ostalim elementima u kući. Stoga je njegova lokacija u kuhinji veoma važna.
Stručnjaci feng šuija predlažu da:
- stavite šporet u blizini visokog i snažnog zida,
- izbegavajte ugaone položaje,
- ne stavljajte "lice" šporeta prema spavaćoj sobi, toaletu ili ulaznim vratima,
- postavite šporet tako da su cevi za vodu što udaljenije,
- odvojite šporet od frižidera i sudopere drvenim ormarićima
- ne postavljajte šporet ispod prozora.
U suprotnom, sve ovo preti brzom odlivu porodičnog budžeta, razdora između supružnika i drugih neprijatnih problema.
Zbog toga, kako bi se sprečilo da šporet postane izvor nezadovoljstva u kući, potrebno je:
- montirati šporet na južnoj strani kuće ili (ako to nije moguće) na južnoj strani same kuhinje;
- uvek redovno čistite šporet - ovo je veoma važno, jer radna i čista površina za kuvanje predstavlja garanciju ne samo ukusne, već i kvalitetne hrane koja će fiziološki i energetski zasititi ljude.
Kako lokacija šporeta utiče na ukus hrane?
Čini se da ne postoji nikakva veza između ukusa hrane i lokacije šporeta u kuhinji. Ali Feng šui stručnjaci kažu da ima:
- jela kuvana na šporetu, koji je u južnom sektoru, ima živopisan i izrazit ukus, a takođe pozitivno utiče na zdravlje svih članova porodice;
- jugo-zapadni sektor je poznat po tome što hranu koja je ovde pripremljena, uvek karakteriše visoka nutritivna i energetska zasićenost;
- severoistočni pravac je najbolji za one koji tek počinju da upoznaju osnove kuvanja i uživaju u raznim eksperimentima sa kuvanjem neobičnih jela.
malisaveti