Zvuči iidealno i kao rešenje svih problema modernih domaćica. Ipak, verujemo da želite da se detaljnije informišete o svim karakteristikama, prednostima, kao i manama ovog sve popularnijeg uređaja.
U nastavku detaljnije o multipraktiku - otkrivamo sve što treba da znate o ovom kuhinjskom aparatu.
Prednosti ovog višenamenskog aparata definitivno su u vezi sa njegovim već pomenutim brojnim funkcijama. Većina multripraktika koje danas možemo pronaći na tržištu vam omogućuje da pomoću njega obavljate više radnji -seckanje, rendanje, ceđenje, blendanje, pasiranje, pravljenje bistrih sokova, kašica, mućenje različitih kremova, pa i pravljenje raznih testa. Iz svega ovoga sledi i više nego logičan zaključak da je multipraktik uređaj koji skoro pa menja sve ostale uređaje u kuhinji, i to je njegova i više nego očigledna i najveća prednost.
Multipraktik će vam sigurno uštedeti vreme u pripremi raznoraznih obroka, kao i vašu snagu.
Pre nego što pređemo na tehničke karakteristike, pomenimo i ono što se sa stanovišta korisnika ističe kao najveća mana multipraktika - u pitanju je glomazan uređaj koji zauzima dosta prostora u kuhinji, jer podrazumeva montiranje različitih dodataka, kako bi sve njegove funkcije zaista bile iskorišćene.
Ukoliko vi u vašoj kuhinji nemate dovoljno prostora, nismo sigurni da je multipraktik pravi izbor za vas, jer ako vam stoji rasklopljen i odložen u kutiji, verovatno ćete ga jako retko koristiti. Takođe, nakon svake upotrebe, potrebno je prati one dodatke koji su korišćeni, što se u praksi takođe pokazalo kao nešto što opterećuje korisnike ovog kuhinjskog aparata.
Dalje, nabrojmo one dodatke koje danas ima većina multipraktika koji su dostupni na tržištu: dodatak za rendanje, za testo, električne cediljke, nastavak za mućenje šlaga, štapići za miksiranje, blender i sokovnik, a pojedini modeli ovih uređaja imaju čak i fioku za odlaganje svih ovih dodataka, koje onda montirate po potrebi, što znači da zauzimate manje prostora u kuhinji.
Kako biste pomoću multipraktika zaista mogli da obavljate većinu pobrojanih funkcija, važno je da odaberete uređaj adekvate snage. Ukoliko želite da npr. mesite testo za hleb, sečete koštunjavo voće, pravite različite namaze, sečete i tvrde sireve, jednostavno da maksimalo iskoristite njegovu multipraktičnost, onda je preporuka da birate one čija snaga nije ispod 800 W. Multipraktici koji imaju snagu od 1200 W već podrazumevaju nivo profesionalaca. To, naravno ne znači da nećete biti zadovoljni tj. da za vaše potrebe neće biti adekvatni i oni multipraktici čija je snaga manja, recimo od 500 do 700 W.
Zatim, posude koje dobijate uz multipraktike su po pravilu sve izrađene odkvalitetne debele plastike, odnosno staklo nije u opciji, što se možda neće dopasti onima koji su zagovrnici toga da plastiku u kuhinji treba izbaciti iz upotrebe zbog njenih štetnih svojstava.
Svi delovi mogu da se peru u mašini za pranje suđa, osim ako nije naznačeno drugačije u uputstvu za upotrebu, što je vrlo retko.
Takođe, savetuje se da birate multipraktike koji imaju noževe od nerđajućeg čelika, jer su kvalitetniji i dugotrajniji. Sve su ovo informacije koje će vam bez sumnje biti od koristi kada odlučite da odaberete multipraktik kao uređaj koji će sigurno unaprediti vaše poslove u kuhinji.
malisaveti